Światowe Dni Młodych w Sanktuarium

Wróćmy myślami jeszcze raz do pikniku, który miał miejsce w Naszym Sanktuarium. Rodziny z parafii przygotowały wspólne świętowanie razem z gości – młodzieżą ze Słowacji.

Ten dzień rozpoczęliśmy od Mszy św. podczas, której zaśpiewaliśmy hymn Światowych Dni Młodych w dwóch wersjach językowych: polskiej i słowackiej.

Na pikniku, drużyny rywalizowały między sobą. Siatkówka, tenis stołowy, piłkarzyki – to konkurencje, które najwięcej wnosiły radości. Nie zabrakło także wspólnego międzynarodowego tańca belgijskiego, który każdy dobrze znał. Obfity obiad został przygotowany przez parafian. Hamburgery (domowej roboty), kiełbaski z grilla, bigos i rożnego rodzaju sałatki, naprawdę wszystko było bardzo pyszne…

Na zakończenie wspólnego świętowania, każdy otrzymał specjalne indywidualne błogosławieństwo relikwią Krwi Chrystusa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i włożone siły. Dziękujemy tym rodzinom, które przez kilka dni otworzyły drzwi sowich domów i z sercem przyjęły młodzież ze Słowacji.

Zapraszamy do oglądania nagrań i zdjęć z pikniku.

Zobacz wszystko na kanele Sanktuarium na Youtube (wkrótce dodamy więcej…)