Róża różańcowa

Różaniec jest to modlitwa, mówiąca o przedziwnej obecności Bogurodzicy w tajemnicy Chrystusa i Kościoła. Odmawiając różaniec przesuwają się przed oczyma
naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa.
Układają się one w całokształt tajemnic radosnych, bolesnych i chwalebnych.
Przez dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości.
Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy nam są najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim. Ta modlitwa dostępna jest dla wszystkich, dla dorosłych jak i dla młodzieży i dzieci. Jest łatwa, podoba się Maryi,
jest przez nią samą zalecana. Odmawianie tej modlitwy przyczynia się do wzrostu pobożności, dodaje pociechy w chwili śmierci. Modlitwa różańcowa była zalecana przez Papieży i ubogacona przez nich licznymi odpustami, dlatego dziękujemy Ojcu Świętemu za czwartą część różańca, czyli tajemnicę światła.
Róża składała się z 15 osób, a teraz jest powiększona do 20 osób. Na początku każdego miesiąca w niedzielę jest zmiana tajemnic różańcowych.