Ogłoszenia parafialne XIII Niedzielę Zwykłą (26.06.2016)

1. Dzisiaj w niedzielę obchodzimy ogólnopolski Odpust Krwi Chrystusa. Msza Święta odpustowa o godz. 11.00 tutaj w Kościele. Zaraz po Mszy Świętej będą Droga Krwi Chrystusa. Następnie po Drodze będzie czas na obiad, na rozmowę i po obiedzie będzie możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa relikwią Krwi Pańskiej. Kazanie odpustowe wygłosi o. Norbert Oczkowski, dominikanin. On też poprowadzi Drogę Krwi Chrystusa.
  2. Mamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe, do Serca Pana Jezusa tutaj w Kościele są po Mszach Świętych. W tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  3. W czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym indywidualne błogosławieństwo relikwią Krwi Pańskiej.
  4. Mamy rok miłosierdzia. Sam Chrystus wielokrotnie prosił poprzez swoich świętych o to, abyśmy zanurzali w Bożym miłosierdziu wszystkie nasze sprawy, całą naszą codzienność. Dlatego codziennie o godz. 15.00 tutaj w Kościele, przed Relikwią Krwi Chrystusa jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W środę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 17.30. Zebrana w tym dniu taca zostanie przekazana na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o godz. 17.30. Spowiedź w Kościele od godz. 16.30.
  7. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: Wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; Środa – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; Piątek – Uroczystość Przenajdroższej Krwi Chrystusa
  • 27.06 Poniedziałek: O łaskę zdrowia dla Anny i jej dzieci Magdaleny i Rafała
  • 28.06 Wtorek: O łaskę nawrócenia, przemianę serca i uzdrowienie z depresji Natalii
  • 29.06 Środa: O Boże prowadzenie w życiu Kasi i uzdrowienie z choroby nowotworowej