Ogłoszenia parafialne na XXVIII niedzielę zwykłą

Przeżywamy dziś kolejny Dzień Papieski. W jego ramach, po każdej Mszy Świętej jest prowadzona zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu bł Jana Pawła II, na rzecz ubogiej a zdolnej młodzieży. Za każdą ofiarę wszystkim bardzo dziękujemy.

Spotkanie rodziców i dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00

Trwa miesiąc październik. Modlitwa różańcowa, na którą serdecznie zapraszamy, w Kościele jest odmawiana codziennie: w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 17.30.

W najbliższy wtorek na Mszy Świętej o godz. 17.30, młodzież otrzyma sakrament bierzmowania. Celebracji będzie przewodniczył ks. bp. Antoni Długosz.

Przyszłą niedziela to trzecia niedziela miesiąca października. Droga Krwi Chrystusa o godz. 14.30, Msza Święta ku czci Krwi Chrystusa o godz. 16.00.

W czwartek, po Mszy Świętej, nabożeństwo do Krwi Chrystusa oraz indywidualne błogosławieństwo relikwią Krwi Pańskiej.

We wtorek wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła.

W środę wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej.

W czwartek wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.

W piątek święto świętego Łukasza Ewangelisty.

W sobotę spotkanie dla ministrantów i kandydatów godz. 10.00.

Zbliża się miesiąc listopad w którym szczególnie wspominamy naszych zmarłych. Kartki z wypominkami znajdują się z tyłu Kościoła, na stoliku. Wypełnione czytelnie wypominki prosimy wrzucać na tacę lub przynosić do zakrystii. Prosimy również, by na wypominkach dopisać słowo PARAFIA.

Intencje mszalne:

Poniedziałek 14. 10. 2013r. – w int. Madzi i Darka o pocieszenie dla nich, o wytrwanie w wierze i o dary zdrowego potomstwa.

Środa 16. 10. 2013r. – dziękczynna w dniu 50 rocznicy przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego, z prośba o zanurzenie we Krwi Chrystusa Małgorzaty, Jarosława i całej rodziny.

Czwartek 17. 10. 2013r. – za śp. Jadwigę i Eugeniusza Kurek, śp. Wandę Lenoks.

Piątek 18. 10. 2013r. – W 5 rocznicę sakramentu małżeństwa rodzina Beka, o Boże błogosławieństwo, zdrowie syna i jeszcze nienarodzonego dziecka oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny Wołowskich.

Sobota 19. 10. 2013r. – za śp. Irenę Kula, śp Halinę, Mieczysława i Andrzeja Przygodzkich.

Niedziela 20. 10. 2013r. :

9.00 – za śp. Tadeusza Gieracz

11.00 – int. Chrzcielna

11.00 – w int. Poli z okazji pierwszej rocznicy urodzin, o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo oraz w 11 rocznicę sakramentu małżeństwa Anety i Łukasza

11.00 – za śp. Marka Bugałę (int. od rodziny Rogowskich i Krystyny Błaszczyk)

18.00 – w int. Ani, Oli, tomka i Michała o Boże błogosławieństwo z podziękowaniem za opiekę.

Towarzystwo Muzyczne w Częstochowie zaprasza na festiwal „Częstochowskie Dni Muzyki Organowej” w dniach 18-26 października. Szczegóły w gablocie parafialnej. Wstęp na koncert jest bezpłatny.