Ogłoszenia parafialne na XXIX niedzielę zwykłą (18.10.2015)

1. Mamy miesiąc październik. Miesiąc poświęcony Matce Bożej  i modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.00; w niedzielę o godz. 17.30.
  2. Dzisiaj obchodzimy Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.00. Jest to też trzecia niedziela miesiąca. A więc o godz. 14.30 będzie Droga Krwi Chrystusa i o godz. 16.00 Msza Święta ku czci Krwi Chrystusa z indywidualnym błogosławieństwem relikwią Krwi Pańskiej.
  3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia.  W wtorek – Wspomnienie Świętego Jana Kantego, Prezbitera;  W środę – Wspomnienie Świętego Kaspra del Bufalo; W czwartek – Wspomnienie Świętego Jana Pawła II, Papieża.
  4. W zeszłym tygodniu była zbierana dobrowolna ofiara na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II. Zebraliśmy 980, 87 zł. Była to zbiórka na stypendia dla ubogiej a zdolnej młodzieży.
  5. Zapraszamy młodzież na spotkania grupy młodzieżowej. Na tych spotkaniach pragniemy przygotować się na Światowe Dni Młodzieży w 2016r. Te spotkania odbędą się w naszym domu Św. Wawrzyńca w dniach: 25 października o godz. 19.00 (prowadzi ks. Łukasz) i 8 listopada o godz. 12.00 (prowadzi ks. Marcin). Spotkania te są adresowane szczególnie dla młodzieży od III klasy gimnazjum i wzwyż.
  6. Bardzo prosimy, aby zgłaszali się chętni, którzy chcieliby przyjąć w swoich domach młodzież, która przyjedzie na Światowe Dni Młodzieży.
  7. W czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie do Krwi Chrystusa indywidualne błogosławieństwo relikwią Krwi Pańskiej.
  8. Na stoliku z tyłu Kościoła leżą formularze do wpisywania imion zmarłych, których chcemy polecać Bogu podczas wypominków.
  9. Bardzo prosimy, aby młodzież, która chciałaby przygotowywać się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii zapisywała się w zakrystii. Pierwsze spotkanie dla tej młodzieży będzie 15 listopada po Mszy Świętej o godz. 11.00.
  • 19.10 Poniedziałek: 1. W intencji Wspólnoty, personelu i podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Łodzi i Rudzie i w intencji ks. Krzysztofa, kapelana o potrzebne dary i łaski
    2. Gregorianka. W int. Konrada
  • 20.10 Wtorek: Gregorianka
  • 21.10 Środa: Gregorianka