Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą (17.09.2017)

1. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
  2. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie grupy 2 młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Za tydzień spotkanie ma gr. 1.
  3. Zapraszamy wszystkich młodych, także młodych dorosłych na spotkania przy Słowie Bożym połączone z działalnością charytatywno-ewangelizacyjną. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 19 września o godz. 20.00 w Domu Rekolekcyjnym św. Wawrzyńca
  4. W niedzielę 1 października podczas Mszy o godzinie 11.00 oprawę muzyczną stworzy zespół „Twój czas”. Powstał on w 2012 roku z inicjatywy pana organisty Rafała Tomzika tworzą dzieci i młodzież z parafii N.M.P. Częstochowskiej. Dzieci z naszej parafii, które byłyby chętne wystąpić z zespołem, mogą zgłaszać się w zakrystii. Nazwa zespołu została zainspirowana słowami Jana Pawła II: „To, co najcenniejsze, to Twój czas”.
  5. 7 Października zachęcamy do włączenia się w inicjatywę „Różaniec do granic”. Przez tę modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Modlitwa ta ma mieć wymiar wynagradzający i przebłagalny.

Ramowy program:
    Wyjazd rano, tak aby o 10:30 być w kościele stacyjnym, rozlokowanym przy granicy Polski.
    11:00 Msza Święta.
    12:00 adoracja.
    13:00 Ruszamy do stref modlitwy na granicę
    14:00 Modlitwa różańcowa. Zaczynamy o tej samej godzinie
    na całej granicy, odmawiamy wszystkie cztery części różańca.
    16:00 Zakończenie i powrót.
    W zależności od ilości osób wyjazd będzie samochodem lub busem. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się w zakrystii lub bezpośrednio do ks. Marcina.

6. Decyzją ks. Arcybiskupa w całej diecezji wybierane są nowe rady parafialne. Proszę zgłaszać kandydatów do niedzieli 8 października.
  7. Zapowiedzi przedślubne:
    1. Dorota Janas – panna z naszej parafii
    Mateusz Zych – kawaler z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie
    2. Joanna Kąkol – panna z parafii w Rudzie Śląskiej
    Paweł Hejduk – kawaler z naszej parafii
    Chcą zawrzeć związek małżeński. Jeżeli ktoś znałby jakiekolwiek przeszkody w zawarciu tego sakramentu jest zobowiązany powiadomić o tym ks. Proboszcza.
  • 18.09 Poniedziałek: 1) Za ś.p. Jana Plak. Msza św. greg.
    2) W int. Alexa, z okazji 7. rocznicy urodzin, w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo.
  • 19.09 Wtorek: 1) Za ś.p. Jana Plak. Msza św. greg.
    2) Za ś.p. Janinę Baudler (int. od rodzn. Podsiadło)
  • 20.09 Środa: 1) Za ś.p. Jana Plak. Msza św. greg.
    2) Za ś.p. Leona Matląg w rocznicę śmierci (int. od żony i córek z rodzinami oraz za ś.p. Urszulę Matląg
  • 21.09 Czwartek: 1) Za ś.p. Jana Plak. Msza św. greg.
    2) Int. dziękczynno-błagalna, za życie i otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, wypełnienie woli Bożej i opiekę Maryi, z okazji urodzin dla Małgorzaty
  • 22.09 Piątek: 1) Za ś.p. Jana Plak. Msza św. greg.
    2) O uzdrowienie duszy i ciała i łaski Boże dla Sergiusza oraz za ś.p. Janinę i Mieczysława
  • 23.09 Sobota:
    1) Za ś.p. Jana Plak. Msza św. greg.
    2) Za ś.p. Janinę Baudler
    (int. od rodziny Kuźniaków i Misiaków)
    9.00 – 1) Za ś.p. Jana Plak. Msza św. greg.
    2) Za ś.p. Mariana Sokolińskiego (int. rodz. Sadaj)
    11.00 – 1) Za Asię i Wojtka w 7. rocznicę ślubu
    i ich dzieci: Tymka i Nadię.
    2) Za ś.p. Janinę Baudler
    (int. od wnuczka Bartłomieja z rodziną)
    18.00 – 1) Za parafian
    2) Za Michała Leśniczek w 2. rocznicę urodzin