Ogłoszenia parafialne na XVIII niedzielę zwykłą (14.08.2016)

1. Jutro, 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy świętych jak w niedzielę. Na jutrzejszych mszach poświęcimy kwiaty i zioła. Tego dnia członkowie róży różańcowej mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi
  2. Od 17 sierpnia rozpoczyna się w Archidiecezji Częstochowskiej Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Przez 9 dni na Jasną Górę pielgrzymują mieszkańcy częstochowskich parafii. Nasza Parafia pielgrzymuje w środę 17 sierpnia. O godzinie 18.30 rozpocznie się transmitowana przez radio Msza Święta. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce. Zbieramy się przed naszym kościołem parafialnym o godzinie 17.15 i wspólnie wyruszamy na Jasną Górę. Tego dnia nie będzie Mszy w naszym kościele.
  3. Od najbliższego czwartku rozpoczynają się Kasperiańskie Dni Młodych. Przygotowaliśmy bogaty program, z którym można się zapoznać w baglocie. Szczególnie zapraszamy na konferencje i świadectwa, nabożeństwa, warsztaty oraz koncert ewangelizacyjny.
  4. Przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą w miesiącu sierpniu. Droga Krwi Chrystusa o godz. 14.30, a po niej Msza Święta ku czci Krwi Chrystusa o godz. 16.00
  5. Codziennie jest możliwość adoracji Relikwii Krwi Chrystusa, które są odsłaniane pół godziny przed Mszą Świętą, czyli w tygodniu o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 17.30, a w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie do Krwi Chrystusa, indywidualne błogosławieństwo Relikwią Krwi Pańskiej.
  • 15.08 Poniedziałek:
    9.00 – Za śp. Leona Adama Matląg (w 8. roczn. śm.)
    11.00 – 1) Za śp. Wandę, Zygmunta, Jana Jamborów; śp. Mariannę i Antoniego Słowikowskich; Romana Zalewskiego, Czesławę Nazimka; Irenę, Bolesława Wiśniewskich i za zmarłych z tych rodzin.
    2) Za śp. Witolda Bogusz
    18.00 – Za śp. Klementynę Rutkiewicz. Msza greg.
  • 16.08 Wtorek: Za śp. Klementynę Rutkiewicz. Msza greg.
  • 17.08 Środa: Za śp. Klementynę Rutkiewicz. Msza greg.
  • 18.08 Czwartek: Za śp. Klementynę Rutkiewicz. Msza greg.
  • 19.08 Piątek: Za śp. Klementynę Rutkiewicz. Msza greg.
  • 20.08 Sobota: 14.00 – chrzest
    17.30 – Za śp. Klementynę Rutkiewicz. Msza greg.
    9.00 – Za śp. Józefę i Antoniego Matyja
    11.00 – 1) Int. dziękczynna, w drugą rocznice urodzin Alicji z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne dary i łaski
    2) W int. dzieci Lilii i Andrzeja o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla nich i ich rodzin
    18.00 – Za śp. Klementynę Rutkiewicz. Msza greg.