Ogłoszenia parafialne na XVI niedzielę zwykłą (16.07.2016)

1. Zbliżają się Światowe Dni Młodych. W naszej parafii od 20 do 25 lipca będziemy gościli 25-osobowa grupę ze Słowacji. Pilnie potrzebujemy jeszcze kilku miejsc. Serdecznie proszę o otwarcie serc dla tych młodych ludzi i ugoszczenie ich w swoim domu. Rodziny, które są gotowe na przyjęcie nawet jednej osoby są proszone o przyjście po mszy do zakrystii.
  2. Rodziny, które przyjmują uczestników ŚDM mają swoje spotkanie organizacyjne po Mszy o godzinie 11.00.
  3. W przyszła niedzielę 24.07.2016 w Mszy Świętej o godzinie 11.00 będzie uczestniczyła młodzież ze Słowacji. Po mszy przewidujemy – w zależności od pogody – turniej siatkówki (zapraszam do zebrania zespołów, bo Parafia może wystawić więcej niż jeden skład), turniej w piłkarzyki (będą atrakcyjne nagrody), turniej w ping-ponga (odbędzie się jeżeli ktoś z parafian pożyczy nam na ten czas stół), wspólne grillowanie. Zapisy na turnieje w niedzielę 24.07.
  4. Mamy miesiąc lipiec. Nabożeństwa do Krwi Chrystusa odbywają się po Mszach Świętych. W tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  5. Dzisiaj mamy trzecią niedzielą w miesiącu lipcu. Droga Krwi Chrystusa o godz. 14.30, Msza Święta ku czci Krwi Chrystusa o godz. 16.00.
  6. Codziennie jest możliwość adoracji Relikwii Krwi Chrystusa, które są odsłaniane pół godziny przed Mszą Świętą, czyli w tygodniu o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 17.30, a w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie do Krwi Chrystusa, indywidualne błogosławieństwo Relikwią Krwi Pańskiej.
  7. Wspomnienia liturgiczne: Środa – wspomnienie bł. Czesława. Piątek – Święto św. Marii Magdaleny. Sobota – Święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy.
  • 18.07 Poniedziałek: Za śp. Helenę Chudzik
  • 19.07 Wtorek: O łaskę nawrócenia, przemianę serca i uzdrowienie z depresji Natalii
  • 20.07 Środa: O Boże prowadzenie w życiu Kasi i uzdrowienie z choroby nowotworowej
  • 21.07 Czwartek: Za śp. Jana, Zofię Wróż oraz za śp. Janinę Charciarek