Ogłoszenia parafialne na XV niedzielę zwykłą (10.07.2016)

1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 ks. Dziekan Adam Zyzik wprowadzi w urząd proboszcza Parafii św, Kaspra del Bufalo ks. Łukasza Tarnowskiego CPPS. Polecamy ks. Łukasza miłosiernemu Bogu, aby jego posługa duszpasterska przynosiła błogosławione owoce. Ks. Sebastianowi Pięcie CPPS za serce włożone w pracę duszpasterską składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Życzymy mu sił w dalszej posłudze w Zgromadzeniu.
  2. Zbliżają się Światowe Dni Młodych. W naszej parafii od 20 do 25 lipca będziemy gościli 25-osobowa grupę ze Słowacji. Rodziny, które podjęły się przyjęcia uczestników ŚDM proszone są o przyjście po mszy do zakrystii.
  3. Mamy miesiąc lipiec. Nabożeństwa do Krwi Chrystusa odbywają się po Mszach Świętych. W tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  4. Przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą w miesiącu lipcu. Droga Krwi Chrystusa o godz. 14.30, Msza Święta ku czci Krwi Chrystusa o godz. 16.00.
  5. Codziennie jest możliwość adoracji Relikwii Krwi Chrystusa, które są odsłaniane pół godziny przed Mszą Świętą, czyli w tygodniu
    o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 17.30, a w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie do Krwi Chrystusa, indywidualne błogosławieństwo Relikwią Krwi Pańskiej.
  6. Mamy rok miłosierdzia. Sam Chrystus wielokrotnie prosił poprzez swoich świętych o to, abyśmy zanurzali w Bożym miłosierdziu wszystkie nasze sprawy, całą naszą codzienność. Dlatego codziennie o godz. 15.00 tutaj w Kościele, przed Relikwią Krwi Chrystusa jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. Wspomnienia liturgiczne: poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; środa – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  • 11.07 Poniedziałek:
  • 12.07 Wtorek:
    1) O łaskę nawrócenia, przemianę serca i uzdrowienie z depresji Natalii
    2) Za śp. Jerzego Rospondek
  • 13.07 Środa: O Boże prowadzenie w życiu Kasi i uzdrowienie z choroby nowotworowej
  • 14.07 Czwartek: W 2. rocznicę urodzin Jaśka Czajkowskiego
  • 15.07 Piątek: Za śp. Piotra Szczepańskiego i śp. Józefę Szczepańską
  • 16.07 Sobota:
    9.00 – Za śp. Alojzego Michalika
    11.00 – 1) Za śp. Natalię i Henryka Sokolińskich (w 15 rocz. śm.) i za śp. Jana Kowalczyk (w 5. roczn. śm.)
    2) Chrzest
    16.00 – śp. Wacława Śmigiel (w 13. roczn. śm.) i śp. Romana Śmigiel (w 28. roczn. śm.)
    18.00 – Z okazji 1 rocznicy urodzin Dominika Adamusa o błogosławieństwo Boże i potrzebne dary i łaski