Ogłoszenia parafialne na XIX niedzielę zwykłą

1. W przyszłym tygodniu przypada trzecia niedziela miesiąca sierpnia. Droga Krwi Chrystusa o godz. 14.30. Msza Święta ku czci Krwi Chrystusa z indywidualnym błogosławieństwem relikwią Krwi Pańskiej o godz. 16.00.
  2. W najbliższą sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu będą w porządku niedzielnym: 9.00; 11.00 i 18.00. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie ziół i kwiatów.
  3. 3 Również w najbliższą sobotę 15 sierpnia obchodzimy 200-lecie założenia Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa, z tej okazji zapraszamy na uroczystą Msze Świętą o godzinie 9.00. Po Mszy Św. będzie możliwość spotkania się przy ciastku i kawie.
  4. Pozostałe święta i wspomnienia w tym tygodniu: W poniedziałek – Święto Świętego Wawrzyńca, Diakona i Męczennika, Patrona naszego Domu Misyjnego; W wtorek – Wspomnienie Świętej Klary, Dziewicy; W piątek – Wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika.
  5. W czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie do Krwi Chrystusa indywidualne błogosławieństwo relikwią Krwi Pańskiej.
  6. Pierwsza zapowiedź przedślubna. Andrzej Parzęczewski, kawaler urodzony w Częstochowie, zamieszkały na terenie naszej parafii, przy ulicy Ukrytej; i Nina Halbiniak, panna, urodzona w Częstochowie, pochodząca z parafii św. Stanisława, biskupa męczennika w Witkowicach, zamieszkała przy ulicy Głównej w Witkowicach. Kto by wiedział o przeszkodach w zawarciu tego związku powinien to zgłosić do księdza proboszcza.
  7. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku i powrotu do swoich domów.
  • 10.08 Poniedziałek:
    1. Za śp. Wawrzyńca Wilka
  • 11.08 Wtorek: Gregorianka – za śp. Pawła Puzio
  • 12.08 Środa: Gregorianka – za śp. Pawła Puzio
  • 13.08 Czwartek:
    1. Za śp. Wandę, Zygmunta, Jana, Romana, Czesława, Irenę, Bolesława i za wszystkich zmarłych z ich rodzin
  • 14.08 Piątek:
    1. W int. pielgrzymów z Siedlec i ich rodzin
  • 15.08 Sobota:
    9.00 – Jolantę i Romana Tkaczyk
    11.00 – O Bożą opiekę dla Alicji z okazji 1 rocznicy urodzin i o szczęśliwe rozwiązanie dla Basi
    11.00 – Za śp. Jana Koźmińskiego (int. od synów z rodzinami)