Ogłoszenia parafialne na XIV niedzielę zwykłą (03.07.2016)

1. Z dniem 1 lipca dekretem ks. Prowincjała Wojciecha Czernatowicza CPPS na urząd proboszcza parafii św. Kaspra del Bufalo oraz kustosza Sanktuarium Krwi Chrystusa został powołany ks. Łukasz Tarnowski CPPS.

Wprowadzenie w urząd nastąpi 10 lipca podczas Mszy św. o godz. 11.00 przez ks. dziekana Adama Zyzika.

Dotychczasowemu proboszczowi ks. Sebastianowi Pięcie CPPS, chcemy podziękować za trud i serce, które włożył dla Parafii oraz Sanktuarium przez osiem lat swojej posługi.
    Pożegnanie i podziękowanie ks. Sebastianowi będzie miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 17.30 w sobotę 9.07.2016 r.

2. Mamy miesiąc lipiec. Nabożeństwa do Krwi Chrystusa odbywają się po Mszach Świętych. W tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  3. Codziennie jest możliwość adoracji Relikwii Krwi Chrystusa, które są odsłaniane pół godziny przed Mszą Świętą, czyli w tygodniu
    o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 17.30, a w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie do Krwi Chrystusa, indywidualne błogosławieństwo Relikwią Krwi Pańskiej.
  4. Mamy rok miłosierdzia. Sam Chrystus wielokrotnie prosił poprzez swoich świętych o to, abyśmy zanurzali w Bożym miłosierdziu wszystkie nasze sprawy, całą naszą codzienność. Dlatego codziennie o godz. 15.00 tutaj w Kościele, przed Relikwią Krwi Chrystusa jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  6. Wspomnienia liturgiczne: Środa – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
  7. Do 6 lipca, jest możliwość oddania tzw. elektrośmieci. Green Office Ecologic Sp. z.o.o. jest firmą, która w ostatnich latach wspólnie z FUNDACJĄ Pomoc Kościołowi w Potrzebie realizuje projekty humanitarno-edukacyjne. Aby realizować kolejne projekty takie jak studnie, szkoły i szpitale, firma ta przeprowadza w diecezjach całego kraju akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
    Na plakacie na drzwiach można przeczytać jakiego typu elektrośmieci, można przynieść. Miejsce zbiórki elektrośmieci jest w pierwszym czerwonym boxie przy naszym Centrum Młodzieżowym. Na boxie jest wywieszona kartka informacyjna. Zbieramy elektrośmieci do 6 lipca włącznie.
  • 04.07 Poniedziałek: 1) O łaskę nawrócenia, przemianę serca i uzdrowienie z depresji Natalii
    2) Do Ducha św. o rozeznanie właściwej decyzji za wstawiennictwem św. Rodziny
  • 05.07 Wtorek: 1) O Boże prowadzenie w życiu Kasi i uzdrowienie z choroby nowotworowej
  • 06.07 Środa:
    1) Za śp. Tomasza, Mariana, Władysława
    2) Do Ducha św. o rozeznanie właściwej decyzji za wstawiennictwem św. Rodziny
  • 07.07 Czwartek: Z okazji 50. rocznicy urodzin Doroty o wszelkie Boże łaski i dary i Boże błogosławieństwo dla niej i dla całej rodziny
  • 08.07 Piątek:
    1) W int. pielgrzymów z Grudziądza i Włocławka i ich rodzin
    2) W int. Darka i Darii Grzyb z okazji 6. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa, z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie dla całej rodziny i dzieci oraz o dobrą pracę i spłacenie długów.
  • 09.07 Sobota: Dziękczynno-błagalna za dzieci i wnuki, o łaskę nawrócenia i łaskę trzeźwości
    9.00 – Za śp. Alojzego Michalika (w 2. rocz. śm.)
    11.00 – Za śp. Grażynę Górawską (int. od sąsiadów Wojtali z Trębaczewa)
    18.00 – O Boże Błogosławieństwo dla Bożeny, Dominika, Antoniego i Krystyny