Ogłoszenia parafialne na VI niedzielę wielkanocną (01.05.2016)

1. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe tutaj w Kościele są po Mszach Świętych. W tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  2. Ks. Wojciech, proboszcz z parafii św. Faustyny zaprasza w każdą niedzielę maja na godz. 19.00 na nabożeństwa majowe do kapliczki Matki Bożej Szkaplerznej, przy ul. Bialskiej, na górce naprzeciwko szpitala.
  3. We wtorek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu jak w niedzielę: 9.00, 11.00 i 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00; spowiedź w Kościele od godz. 16.30.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będziemy obchodzić uroczystość rocznicy pierwszej komunii św.
  6. Zapraszamy na wspólny wyjazd na Światowe Dni Młodych do Krakowa. Chcemy wziąć udział w czuwaniu z młodymi z całego świata razem z papieżem Franciszkiem na Campus Misericordiae. Wyjeżdżamy z Częstochowy sobotę 30 lipca. Spotkanie z ojcem świętym trwało będzie przez sobotę i zakończy się w niedzielę Mszą Świętą. W niedzielę po spotkaniu wracamy do Częstochowy. Zgłoszenia na wyjazd przyjmujemy do 15 czerwca w zakrystii.
  7. Arcybiskup Wacław Depo zaprasza do udziału w archidiecezjalnych pielgrzymkach w ramach Roku Miłosierdzia. Zaprasza na pielgrzymkę 7 maja 2016 r. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie; następnie w dniach 5-9 września 2016 r. na pielgrzymkę do Matki Miłosierdzia w Ostrej Bramie; oraz także na pielgrzymkę do Rzymu w październiku do grobów Apostolskich.
    Więcej informacji na stronie internetowej: www.duszpasterstwopielgrzymkowe.pl
  8. Codziennie jest możliwość adoracji Relikwii Krwi Chrystusa, które są odsłaniane pół godziny przed Mszą Świętą, czyli w tygodniu o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 17.30, a w czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie do Krwi Chrystusa, indywidualne błogosławieństwo Relikwią Krwi Pańskiej.
  9. W środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika; W piątek – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  • 10. Intencje Mszalne:
  • 02.05 Poniedziałek: Za Mariusza i jego rodzinę o przebłaganie za popełnione grzechy własne i cudze, o złamanie wszelkiego przekleństwa, uwolnienie od okultyzmu i złych więzów duszy, o uzdrowienie ciała i duszy przez zasługi Najdroższej Krwi Chrystusa, za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi.
  • 03.05 Wtorek Uroczystość NMP:
    9.00 – Int. Dziękczynna za dar życia Marii z okazji urodzin, imienin i konsekracji
    11.00 – Za Mariusza. Msza greg.
    18.00 – O szczęśliwe rozwiązanie dla Marleny i o Błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
  • 04.05 Środa: Za Mariusza. Msza greg.
  • 05.05 Czwartek:
    1) Za śp. Henrykę Marchewka (int. od brata Ryszarda z rodziną)
    2) Za Mariusza. Msza greg.
  • 06.05 Piątek: Za Mariusza. Msza greg.
  • 07.05 Sobota:
    11.00 – chrzest; 12.30 – chrzest; 14.00 – chrzest
    17.30 – Za Mariusza. Msza greg.
    17.30 – śp. Zofię i Czesława Gruszka
    17.30 – Za zmarłych z rodziny Gruszka: śp. Augustyna i Mariannę, Annę, Jadwigę, Władysława, Helenę, Czesławę oraz za zmarłych z rodziny Rudolf: śp. Bolesława i Władysławę, Michała, Henryka, Zygmunta, Stanisława, Karola, Pawła Tadeusza, Stanisławę, Janinę, Teresę oraz za zmarłych z rodziny Solawa: śp. Bolesława, Władysławę, Jana oraz za śp. Bolesława Skwarę i śp. Krystynę Ślęzak
    9.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące
    9.00 – Za śp. Stanisławę Mielczarek
    11.00 – ROCZNICA I KOMUNII ŚW.
    11.00 – W int. Stanisława o łaskę uwolnienia z uzależnienia oraz o łaskę całkowitego powrotu na drogę wiary, z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski.
    13.00 – Chrzest
    18.00 – Za Mariusza i jego rodzinę o przebłaganie za popełnione grzechy własne i cudze, o złamanie wszelkiego przekleństwa, uwolnienie od okultyzmu i złych więzów duszy, o uzdrowienie ciała i duszy przez zasługi Najdroższej Krwi Chrystusa, za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi.