Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej (30.05.2021)

1. W poniedziałek (31.05) Msza Święta oraz nabożeństwo majowe będą w kaplicy na początku ul. św. Kaspra.

2. Dziękuje za zabawki zostawione w koszu. Do jutra można je jeszcze przynosić. We wtorek rozdam zabawki podarowane Przedszkolu Jurajskie Dzieci.

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała i Krwi (popularnie nazywane Boże Ciało). Procesja z Najświętszym Sakramentem będzie po Mszy o godz. 11.00. Trasa procesji będzie skróconą. Cztery ołtarze będą ustawione w tych samych miejscach co w zeszłym roku. Proszę sąsiedztwa o rozstawienie i udekorowanie ołtarzy. Ofiarę na kwiaty można składać w kościele do skarbonki przy ołtarzu. Dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii, te które przeżywają rocznicę I Komunii i wszystkie chętne zapraszam do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Proszę mężczyzn o noszenie baldachimu i zmienianie się przy każdym ołtarzu.

4. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca odwiedziny chorych od godz. 10.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.

5. W sobotę z okazji pierwszej soboty Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00. Po Mszy różaniec wynagradzający za grzechy oraz 15 minut medytacji w ciszy.

6. W sobotę zbiórka ministrantów i kandydatów o godz. 11.00.

7. W poniedziałek ostatni raz modlimy się litanią loretańską. Przez cały czerwiec modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa. W tygodniu po Mszy o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy o godz. 9.00.

8. Na stoliku z tyłu kościoła można kupić czasopismo „Niedziela”. W tym numerze jest artykuł o naszej Parafii.

9. Zapowiedzi:

1) Maxime Guidon – kawaler z naszej Parafii i Monika Zakowicz – panna z Parafii Niepokalanego Serca NMP

2) Damian Pichliński – kawaler z naszej Parafii i Sabina Mieszczak – panna z Parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Siemieniu

3) Mateusz Lelek – kawaler z naszej Parafii i Daria Komar – panna z naszej Parafii

chcą zawrzeć związek małżeński. Jeżeli ktoś znałby jakiekolwiek przeszkody jest zobowiązany powiadomić Proboszcza.

Poniedziałek (31.05) Za Ś.P. Wandę Hutną (od Barbary z rodziną)

Wtorek (1.06) Za Ś.P. Wandę Hutną (od uczestników pogrzebu)

Środa (2.06) Za Ś.P. Kazimierza Słowik (od Heleny Otfinowskiej z rodz.)

Czwartek (3.06)

9.00 Za Ś.P. Aleksandrę Janusik

11.00 Za Ś.P. Kazimierza Słowik (od rodziny Kaplitów)

18.00 Za Ś.P. Jacka Zientarę (od Ewy i Andrzeja Nieroba)