Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa na które serdecznie zapraszamy codziennie po Mszy Świętej w niedzielę po Mszy Świętej wieczorem o godz. 18.00.

W następną niedzielę 15 czerwca uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Codziennie jest możliwość adoracji Relikwii Krwi Pańskiej, które są odsłaniane pół godziny przed Mszą Świętą, w tygodniu o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 17.30. W czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie indywidualne błogosławieństwo Relikwią Krwi Pańskiej.

Druga zapowiedź przedślubna: Tomasz Leśniczek, kawaler zamieszkały w Częstochowie przy ul. Czarnieckiego i Barbara Parzęczewska, panna zamieszkała w naszej parafii przy ul. Ukrytej. Ktokolwiek wiedział by o przeszkodach w zawarciu tego związku powinien to zgłosić do ks. Proboszcza.

Ks. Abp. Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się z prośbą do Księży Biskupów o zorganizowanie pomocy materialnej dla poszkodowanych przez powódź na Bałkanach. Dlatego też w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie zbierana dobrowolna ofiara na ten cel.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. We wtorek wspomnienie bł. Bogumiła Biskupa.W środę wspomnienie św. Barnaby Apostoła. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek wspomnienie św. Antoniego z Padwy Prezbitera i Doktora Kościoła. W sobotę wspomnienie bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i Krwi. Bardzo gorąco prosimy o zainteresowanie się i przygotowanie ołtarzy na tę Uroczystość.

W przyszłą niedziele mimo tego, że jest to trzecia niedziela miesiąca nie będzie dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16.00. ku czci Krwi Chrystusa. Powodem jest odpust Krwi Chrystusa który będziemy przeżywać w naszej parafii w ostatnią sobotę tego miesiąca.

Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

Intencje mszalne:

Poniedziałek 09. 06. 2014r. – brak int.

Wtorek 10. 06. 2014r. – brak int.

Środa 11. 06. 2014r. – brak int.

Czwartek 12. 06. 2014r. – O łaskę uwolnienia z nałogu Urszuli

Piątek 13. 06 2014r. – brak int.

Sobota 14. 06. 2014r.

1) za śp. Marka Bugałę (int. od szwagra).

2) za śp. Jarosława Comer w 4 rocznicę śmierci (int. od rodziców).

Niedziela 15. 06 2014r.

9.00 – za śp. Antoniego Matyja.

11. 00 – za śp. Zygmunta Malcher (int. od rodziny Warzechów).

18.00 – o łaskę uwolnienia z nałogu i łaskę nawrócenia dla Henryka.