Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

1. Trwamy w miesiącu poświęconym Matce Bożej. Nabożeństwa majowe tutaj w Kościele są po Mszach Świętych. W tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  2. Ks. Wojciech, proboszcz z parafii św. Faustyny zaprasza w każdą niedzielę maja na godz. 19.00 na nabożeństwa majowe do kapliczki Matki Bożej Szkaplerznej, przy ul. Bialskiej, na górce naprzeciwko szpitala.
  3. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Duch Świętego. Jest to też trzecia niedziela miesiąca maja. W naszym Sanktuarium obchodzimy dzisiaj Ogólnopolski Odpust Matki Bożej Przenajdroższej Krwi. Msza Święta odpustowa będzie o godz. 11.00 na zewnątrz, na scenie.
  4. Druga zapowiedź przedślubna. Adam Dąbrowski, syn Henryka  i Elżbiety, urodzony w Częstochowie, zamieszkały w Pękowicach, przy ulicy Ojcowskiej; i Natalia Wichrowska, córka Sławomira i Bożeny, urodzona w Częstochowie, zamieszkała w Pękowicach, przy ulicy Ojcowskiej. Kto by wiedział o przeszkodach w zawarciu tego związku powinien to zgłosić do księdza proboszcza.
  5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za tydzień 31 maja po Mszy Świętej o godz. 11.00. Jest to spotkanie dla grupy drugiej.
  6. W poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; We wtorek – Wspomnienie Świętego Filipa Nereusza, Prezbitera; W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; W piątek – Wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.
  7. W najbliższy czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym będzie indywidualne błogosławieństwo relikwią Krwi Pańskiej.
  8. Za półtora tygodnia Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę jak co roku o przygotowanie ołtarzy na tę Uroczystość. Bardzo proszę też dzieci, dziewczynki, żeby przygotowały płatki kwiatów na procesję, chłopcom też znajdziemy zajęcie na czas procesji.
  • 25.05 Poniedziałek: Za śp. Anielę i Feliksa Niedbał
  • 26.05 Wtorek: O moc Ducha Świętego i uzdrowienie z raka nerki dla Jerzego i o pomoc w uwolnieniu z długów rodziny Teresy i Jerzego
  • 27.05 Środa:
  • 28.05 Czwartek:
  • 29.05 Piątek:
  • 30.05 Sobota:
    9.00 – Za śp. Józefa Bartkowskiego (int. od Róży Różańcowej)
    11.00 – Za śp. Grażynę Koźmińską (int. od teściowej z rodziną)
    11.00 – W int. Filipka z okazji 4 – rocznicy urodzin o dar zdrowia i mowy oraz o opiekę Ducha Świętego
    18.00 –