Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną (29.04.2018)

1. Za tydzień podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 trzydzieści dzieci po raz pierwszy przyjmie Komunię Świętą. Polecamy ich modlitwie.
  2. W czwartek 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek mszy jak w niedzielę. Po Mszy o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziesiątka różańca świętego. W różach różańcowych wymiana tajemnic.
  3. W piątek 4 maja ks. Arcybiskup udzielił wszystkim mieszkańcom diecezji dyspensę od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  4. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.30 i spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.30. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 17.30.
  5. Przez cały miesiąc maj zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie majowym.
    Od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00 (w środę przy kapliczce u zbiegu ulic Bialskiej i Zakopiańskiej) w niedzielę i święta nakazane (3 maja; Boże Ciało) o godzinie 17.20 również przy kapliczce.
  6. Festyn Parafialny połączony ze zbiórką charytatywną na naszego małego parafianina Filipa 3 czerwca 2018.
    Przewidzianych jest mnóstwo atrakcji dla dzieci i nie tylko. Zapraszamy do włączenia się. Do zakrystii można przynosić fanty na loterię; kto posiada interesujące dla dzieci talenty: artystyczne, kulinarne, plastyczne, muzyczne itp. i chciałby się w ten sposób zaprezentować zapraszam do zgłaszania się.
    Spotkanie organizacyjne dla wszystkich mających pomysły na ubogacenie festynu i chętnych do pomocy 12 maja (sobota) o godz. 16.00 w domu rekolekcyjnym.
  7. Intencje mszalne
  • 30.04 Poniedziałek: Za ś.p. Elfrydę Breuer. Msza św. greg.
  • 01.05 Wtorek: Za ś.p. Aleksandra Markowskiego w rocznice śmierci
  • 02.05 Środa: Za ś.p. Stanisława Łukasiewicz (int. od rodziny Rybak)
  • 03.05 Czwartek:
    9.00 – Za ś.p. Marię Rzepka
    11.00 – Int. dziękczynno-błagalna w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, o błogosławieństwo Boże dla Andrzeja i Eleonory oraz dla Henryka i Józefy.
    18.00 – 1) O przebłaganie za grzechy i niewierności duchowieństwa w służbie Bożej, przez wstawiennictwo Maryi Róży Duchowej
    2) Za ś.p. Stanisławę, Zygmunta i Stanisławę
  • 04.05 Piątek: O szczęśliwe rozwiązanie dla Moniki i o zdrowie dla dziecka
  • 05.05 Sobota: Za ś.p. Katarzynę, Antoniego oraz zmarłych z rodziny Paziewskich