Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu (23.12.2018)

1. Dziękujemy ks. Adamowi Bachowskiemu, proboszczowi parafii św. Rafała Kalinowskiego w Częstochowie za wygłoszone rekolekcje. Życzymy wszelkiego błogosławieństwa. Dzisiaj taca przeznaczona jest dla księdza rekolekcjonisty. Za tydzień taca będzie przeznaczona na budowę kościoła.
  2. W poniedziałek zasiądziemy przy wigilijnym stole. Podtrzymajmy piękne zwyczaje: łamanie się opłatkiem, wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa, śpiewanie kolęd. O godzinie 24.00 zapraszamy na Mszę Świętą popularnie nazywaną Pasterką.
  3. We wtorek 25 grudnia świętujemy Boże Narodzenia. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. We środę drugi dzień Świąt. Msze jak w niedzielę.
  4. W Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) o godzinie 11.00 obchodzimy 20-lecie Parafii. Mszy będzie przewodniczył ks. Bp Andrzej Przybylski.
  5. W czwartek święto Jana Apostoła. Na Mszy o godzinie 17.30 poświęcenie wina.
  6. W sobotę 29 grudnia przypada w naszej parafii doba eucharystyczna. Adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy w sobotę od godziny 9.00 i kończymy w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Na końcu kościoła znajduje się kartka, na której można zaznaczyć swój udział w adoracji.
  7. Za tydzień w niedzielę po mszach błogosławieństwo rodzin.
  8. Zapraszamy najmłodszych do zrobienia własnoręcznie ozdób choinkowych i zawieszenia na choince przy ołtarzu. Konkurs trwa do niedzieli 6 stycznia. Dla uczestników przewidziane są nagrody.
  9. Dziękuję za pomoc w wystrojeniu naszego kościoła pani Iwonie, panu Henrykowi, panu Kazimierzowi, panu Markowi i panu Rafałowi. Dziękuję moim współbraciom za pomoc w upiększeniu kościoła, ale przede wszystkim za służbę w konfesjonale.
  10. Na końcu kościoła jest plan kolędy, a w zakrystii naklejki dla dzieci.
  11. Prośba od policji o zabezpieczanie domów.
  12. Zbiórka ministrantów w poniedziałek 24 grudnia o godzinie 11.00.