Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu (11.12.2016)

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje parafialne i potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Bogusław Zeman SSP, Przełożony Regionalny księży Paulistów. Otoczmy modlitwą ks. rekolekcjonistę i nas, którzy będziemy uczestniczyli w ćwiczeniach rekolekcyjnych prosząc o jak najlepsze owoce tego czasu.
  2. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 spotkanie ma grupa 2 młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  3. W Adwencie w środy i soboty odprawione będą msze święte ku czci Matki Bożej, popularnie nazywane Mszą Roratnią. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich parafian, ale szczególnie dzieci. Na msze zabierzcie ze sobą lampiony.
  4. W akcji pomocy dzieciom z niepełnosprawnością, której częścią była zeszłotygodniowa zbiórka do puszek udało się zgromadzić sumę 7655,11 zł. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. W zakrystii jest do nabycia „Żyć Ewangelią 2017”.
  6. Do nabycia są świece wigilijne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc najuboższym dzieciom.
  7. Wspomnienia liturgiczne: Wtorek. Wsp. św. Łucji, męczennicy; Środa. Wsp. św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła.
  • 12.12 Poniedziałek: 1) Za ś.p. Andrzeja Chwedoruk. Msza greg.
    2) W intencji Bogu wiadomej
  • 13.12 Wtorek: 1) Za ś.p. Andrzeja Chwedoruk. Msza greg.
  • 14.12 Środa: 1) Za ś.p. Andrzeja Chwedoruk. Msza greg.
  • 15.12 Czwartek: 1) Za ś.p. Andrzeja Chwedoruk. Msza greg.
  • 16.12 Piątek: 1) Za ś.p. Andrzeja Chwedoruk. Msza greg.
    2) O złamanie przez krew Chrystusa wszelkich przekleństw ciążących na rodzinie Jana i Grażyny oraz na ich firmie i dobrach doczesnych, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
  • 17.12 Sobota: 1) Za ś.p. Andrzeja Chwedoruk. Msza greg.
    2) Za Ś.P. Teresę Hiller
    9.00 – 1) Za Ś.P. Zofię Ławniczak
    2) Za Ś.P. Pawła Niemczyk (int. Od mieszkańców z ul. Małopolskiej 165)
    11.00 – 1) Za Ś.P. Euzebię, Zbigniewa, Jacka Gondro; Ś.P. Cecyclię i Kazimierza Osuchowskich; Teodorę i Franciszka Jędrzejewskich