Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Adwentu – 2014 r.

1. Trwamy w Adwencie. Jest to czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Rekolekcje
    adwentowe w naszej parafii będą w dniach 19 – 21 grudnia.
  2. Zapraszam serdecznie na Roraty. Roraty jak co roku w naszej parafii są dwa razy w tygodniu. W środy i soboty o godz. 17.30. Pamiętajmy, aby na te Msze Święte przynieść za sobą lampiony.
  3. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  4. Są do nabycia w zakrystii świece wigilijne. Duża świeca kosztuje 12 zł, mała 6 zł.
  5. Jest do nabycia w zakrystii, nowa książka „Żyć Ewangelią”, codzienna Ewangelia z rozważaniami na każdy dzień. Koszt tej książki jest niezmienny od kilku lat – 29 zł.
  6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny razem z planem Wizyty Duszpasterskiej (kolędy), będą roznoszone od środy.
  7. W czwartek po Mszy Świętej będzie nabożeństwo do Krwi Chrystusa,
    a po nim indywidualne błogosławieństwo Relikwią Krwi Pańskiej.
  8. Jutro, w poniedziałek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Św. o godz. 17.30.
  9. W najbliższą sobotę będzie nocne czuwanie Wspólnoty Krwi Chrystusa na Jasnej Górze. To czuwanie rozpocznie się zaraz po Apelu Jasnogórskim. To czuwanie to podziękowanie Maryi za cały miniony rok. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się dołączyć do tego czuwania serdecznie zapraszamy.
  10. Spotkanie dla ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
  11. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00.
  12. Dzisiaj w naszej parafii witamy Wspólnotę Ruch Światło Życie. Parafian zapraszamy do wspólnej Mszy Świętej o godz. 11.00.
  13. Witamy w naszej Wspólnocie Zakonnej ks. Henryka Czubata. Nich Pan Bóg błogosławi mu w tej pracy w naszym Sanktuarium i parafii.
  • 08.12 Poniedziałek: Za śp. Janinę Witkowską, mamę ks. Bogdana, która zmarła w minionym tygodniu (int. od WKC)
  • 09.12 Wtorek:
    1) Za śp. Krzysztofa Słocińskiego (int. od rodziny Hofman)
    2) O łaskę uzdrowienia dla Rafała i Heleny
  • 10.12 Środa: O zdrowie duszy i ciała dla Teresy i Antoniego Czarneckich
  • 11.12 Czwartek: Za śp. Jana Buchmiet
  • 12.12 Piątek:
    1) Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny Rybak i Zgonina
    2) Za śp. Kazimierza Skalnego oraz ukojenie bólu dla Stanisławy
  • 13.12 Sobota: Za śp. Bronisławę i Józefa Słocińskich oraz za śp. Stanisława i Józefę Bielczyńską (int. od rodziny Hofman)
    9.00 – Za śp. Zygmunta i Tadeusza Chmielarz oraz za śp. Jana i Józefę Chmielarz

11.00 – Chrzcielna