Ogłoszenia parafialne IX Niedzielę Zwykła (29.05.2016)

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Po Mszy Świętej wieczornej, przez całą oktawę będzie procesja wokół Kościoła. Zapraszamy serdecznie do udziału w niej i oddaniu czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
  2. W tym tygodniu przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, msza święta o godz. 17.30. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00; spowiedź w Kościele od godz. 16.30.
  3. Nabożeństwa czerwcowe tutaj w Kościele są po Mszach Świętych. W tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  4. W czwartek po Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym indywidualne błogosławieństwo relikwią Krwi Pańskiej.
  5. Mamy miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe tutaj w Kościele są po Mszach Świętych. W tygodniu po Mszy Świętej o godz. 17.30 (oprócz czwartku), a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  6. Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Słowo z mocą”. Wykorzystując nowe media chcemy pokazać w internecie nasze zdjęcie z Pismem św. Akcja będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00. Znajdź swój ulubiony fragment w Piśmie Świętym i przyjdź ze swoją Biblią. Ze wszystkich zrobionych zdjęć również zostanie stworzymy jeden wielki obraz Jezusa Miłosiernego na ŚDM 2016.
  7. Zapraszamy na wspólny wyjazd na Światowe Dni Młodych do Krakowa. Chcemy wziąć udział w czuwaniu z młodymi z całego świata razem z papieżem Franciszkiem na Campus Misericordiae. Wyjazd
    z Częstochowy jest w sobotę 30 lipca. Spotkanie z Ojcem Świętym będzie trwało przez sobotę i zakończy się w niedzielę Mszą Świętą. Zgłoszenia na wyjazd przyjmujemy do 15 czerwca w zakrystii. Koszt: 250 zł (pakiet pielgrzyma 150 zł, fundusz solidarnościowy 50 zł, przejazd 50 zł).
  8. Spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania: dzisiaj (29 maja) po Mszy Świętej o godz. 11.00 dla grupy drugiej.
  9. Mamy rok miłosierdzia. Sam Chrystus wielokrotnie prosił poprzez swoich świętych o to, abyśmy zanurzali w Bożym miłosierdziu wszystkie nasze sprawy, całą naszą codzienność. Dlatego codziennie o godz. 15.00 tutaj w Kościele, przed Relikwią Krwi Chrystusa jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  10. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: Środa – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • 30.05 Poniedziałek: 1) Za śp. Grażynę Górawską (int. od Jerzego i Stanisława Grabarów z rodzinami)
    2) 13.00 pogrzeb: śp. Stefan Dopierała
  • 31.05 Wtorek: 1) Za śp. Grażynę Górawską (int. od zakładu pogrzebowego Concordia)
    2) Za śp. Zbigniewa Kołodziejskiego (int. od rodziny Hejduk)